Prosinec 2007

Něco málo z nálad (mích)

30. prosince 2007 v 19:10 | Punkate |  her
->Trefená nevrlá (Nevim co mám dělat, nudim se, pošt'uchuju.Aneb vracím se do dětských let,málokdy)
->Nepřiměřená (Návaly vzteku,neovládající se neskrotná touha od všeho utéct,prostě nevím jak bych jí popsala, taková, no prostě hnus,nejčastěji z rodičů)
->Zcvoklá (Unešená světem, že je tak krásný,euforie na 100%,nejčastěji při dobré hudbě ale taky není moc často.)
->Nedostupná (Dejte mi už všichni pokoj a tak podobně,co zase chcete, atd..lepší semnou nekomunikovat.)
->Zastavená (Přemýšlím, fantazíruji, myslím na Emily,na to jaký by to bylo kdybych tady žila sama, někde v lese,atd.. Taková temná nálada)
->Deprimující (Achjo,proč já,proč nejsem někdo jiný,achjo,proč jsem tak blbá atd..Vzniká nejčastěji ze školy..Méněcennost?)
Je jich určitě víc, ale tohle jsou ty na které si nejvíce vzpomenu. Jak já říkám, náladu ovlivnuje všechno, anebo naopak vzniká naprosto z ničeho.

Co se v roce 2007 zapsalo nejvíce do mého života

29. prosince 2007 v 20:36 | Punkate |  her
Aneb loučím se loučím s drahým rokem, ale už mi to ani nepřijde, všechno se tk nejak opakuje...
Jestli ještě na něco přijdu, napíšu to :)
  • ÚMRTÍ (jak známích, tak rodiny)
  • ZKUŠENOSTI (s pitím,s klukama)
  • STAVY (opilé,rozvášněné xD,deprimující,jiné)
  • LIDÉ (přátelé,nepřátelé,jaký jsou,jaký nejsou.. Když přátelé něco nevidí ale vy ano(nadprůměrnou žárlivost například),atd..atd.. )
  • SEBEPOZNÁNÍ (znám se o trošku víc, už vím, že to jak se chovám,jak myslím, je ovlivněno hlavně tím kde sjem a ským sem, sebepoznání je asi nejtěšší,to mi bude trvat roky a roky ještě)
  • ŠKOLA (když se chce tak to jde)

Carrie

26. prosince 2007 v 22:15 | Punkate |  literature
Dnes jsem dočetla první knihu kterou jsem k Vánocům dostala. Nechci se s tím vytahovat, ono není divu že jsem ji tk rychle přečetla protože nic moc nedělám a ven taky moc nechodím, protože jsou lidi bud' nemocní nebo mají jiné rodinné povinosti. Tato kniha se jmenuje Carrie a je to první kniha Stephena Kinga. Mám první knihu od tohoto docela slavného spisovatele a knihou jsem byla přímo vtažena do děje. Má tragický konec jako správný ''horror'' a když se nad tím zamyslím musím se v duchu smát, protože celé se to odehrává kolem jednoho a samého, vlastně to celé vzniklo kvůli lidské blbosti a menstruační krvy.. Doporučuji přečíst (no jo ja vsechno doporučuju) protože je to zase něco jiného no.. A ted' se chystám na něco klasického a světového a to na knihu Miluj bližního svého..Takže mi držte palečky abych se neunudila :)

people..people..

23. prosince 2007 v 20:24 | Punkate |  my life/people
Jelikož jsem už úplně ztratila důvěru k tomuto blogu,uvažuji o jeho zrušení nebo přerušení vkládání čehokoliv. Za prvé blog.cz má furt nějaké problémy se systémem a za druhé se tu objevují lidé nevítaní kteří pak využívají materiálů mnou vkládaných a mají k tomu ''krásné'' komentáře. Kdyby to šlo, zahesluji to tu, ale až takhle vymakané to blog.cz nemá. Takže Sbohem.

Stres..

19. prosince 2007 v 17:47 | Punkate |  my life/people
Mám toho plnou hlavu.. Děje se tolik nepříjemnejch věcí.. Nejčastěji myslím na dárky,mámu..Samo že ještě na spoustu věcí, ale jelikož sem choděj úplně všichni, už tomu tady méně důvěřuji.. Achjo. Já se tak těším až tohle skončí.. Až se dárky rozbalej, až se večírky oslavěj.. Včera jsem se hystericky rozbrečela před tátou, taky žůžo, protože mě tak nehorázně nasral a srazil rychle k zemi (nemyslím fyzicky) že mě to fakt dostalo.. No, nejen táta mě včera srazil k zemi, taky trošku dnes něco jiného.. Kolik toho ještě bude ? Jo a abych nezapomněla, budu si muset dávat pozor na respekt, protože jak jsem si všimla, respektovat lidi se vyplácí, a mnozím to chybí... Skoro všem..

Náhoda ?.

14. prosince 2007 v 22:48 | Punkate |  my light/dreams
Je náhoda.. Když potkáte stejného člověka na tom samém místě kde před rokem ? Je to divný.. Šla jsem s ájou do kina... A šli jsme na chodníku před domem.. A zase ho vidím.. Nechce se mi to tady rozepisovat.. ale měl tu stejnou bundu jako před rokem..Divný..A ještě na tom samém chodníku... to je fakt divný..

A není to pravda ?

14. prosince 2007 v 14:35 | Punkate |  literature
Sobce nejvíce potěšíte otázkou na jeho problémy.

Achjo.. Ta nespravedlnost

10. prosince 2007 v 21:43 | Punkate |  my life/people
Naše školství mi celé připadá vysloveně na hlavu. Už mě štve ta nespravedlnost mezi učiteli strašně dlouho, ale ted' je to čím dál tím víc vidět. Jak na našem prospěchu, tak i na našem chování. Prostě já nevim co mám dělat..Je to tak strašně strašně strašně nespravedlivý...Asi mě nechápete.. Dám vám příklad. Jeden učitel na vás dokola řve že se neučíte(ano jistě, krásné,tohle říct je totiž nejjednodušší,zvlášt' když ten učitel ani neposkytne opravky) , že se nikam nedostanete, a že jste nejhorší třída na světě. Druhý učitel zastává názor, že když to jednou nevyjde, jsme přece lidi, musí to jít podruhé. Tak na všechno dává jednou opravky. Tohoto učitele vysloveně miluji. No, a hádejte koho z těch dvou učitelů máme na potvoru jako třídního ? No jistě že toho strašného, který je tak cholerický, že by se s tím měl začít léčit. Asi ještě stále nechápete. Není to o tom, že bych se na tu písemku vykvajzla a pak spoléhala na opravu, teda aspon v mém případě to tak není. Jde jen o princip, tomuto učiteli podle mě záleží na tom abysme měli dobré výsledky, protože vzdělání je důležité, ale tomu našemu, oh, pardon, ale to asi ne. Ničí mě to. Proč ? Protože já- jedna z mnoha s tím opravdu ale opravdu nic neudělám. Kdyby jsme měli toho druhého učitele za třídního, půlka třídy by nepropadala z chemie, jako je tomu tak ted', a prostě by nám bylo líp.. Zítra je rodičák, a opravdu se netěším na to, co mi máti ukáže za známky. Mou prioritou je jen jedna trojka- a to sice z matiky, nějaký dvojky a samo že jedničky. Ale fakt nevím, jak letos.. :-// Achjo.. někdy fakt lituji že žiju tady....V ČR.

Vzpomínky a zima..

9. prosince 2007 v 20:45 | Punkate |  pictures
V klídku den :)
Ano ano, fotit při jízdě autem je chytré :)
Ále se líbili ty stíny, tak jsem je sem msela dát mno..
Lesby forever x) Nee, jsme byli malíí :)
fotogenická silnice..
Vracíme se do dětských let :)

Báječný večer..

9. prosince 2007 v 13:24 | Punkate |  my life/people
Přesto,že jsem na této akci byla společně s rodičema, a byla tam většina už dospělích lidí, bylo to prostě super.. Moje sebevědomí myslím stouplo o 5 % a moje dobré mínění o rodičích stouplo tak o 2 %.. Pokecala jsem si tam s filosofem, a se spoustou dalších.. Objevila jsem taky holku, se kterou jsem probírala Anglický gymnázium v Hradci, její život a můj, a přitom jsme zjistili, že to máme podobné... Řekla mi, že si myslí že bych na tu školu měla, sice mě zná malou chvilku, ale že je to všechno jen o zodpovědnosti a tak dále.. Dokonce jsem si i zatančila, jak s pánama tak s dámou, která mi řekla že se už nebojí až její dceři bude tak jako mě,a že mám zůstat taková jaká jsem.. Takže, z toho vyplívá že když se někam bojíte, nemusí to býti pak špatné.. Říká se, že když se někam hrozně těšíte nemusí to být pak tak super.. A já jsem se tam trosku bála, ale byla to pro mě hezká zkušenost, pak jít třeba vě dvě po třídě míru s rodičema domů..

8.prosince,sobota

8. prosince 2007 v 12:44 | Punkate |  my life/people
Venku je nádherně, opravdu... Kdybych mohla, někoho čmajznu a už letim ven z města, někam, kde je hory sněhu, slunce a nikde nikdo... Akorát že musím dělat projekt, a ted' ještě jít někam ven, to nepřipadá v úvahu... Večer zase někam jdem, do nory nebo co... Né že by se mi tam teda chtělo, to ani ne.. Spíš vůbec ne. ALe možná zítra, jestli si na mě ájka udělá čas, pojedem z města, někam do přírody a já konečně ucejtim ten chlad vzduchu, hřejivé slunce a sníh pod nohama.. Jo, svoboda, ta je moje..

achjo..

7. prosince 2007 v 12:27 | punkate |  my life/people
Bojim se..Možná neoprávněně, možná jo..

1.prosince

1. prosince 2007 v 17:16 | punkate |  my life/people
Ten to den jsem si chtěla užít v pohodě, a tak i probíhal.. Jsem mírně unavená, ale spokojená.. Všechno mi je najednou tk nějak jedno.. :) To mi připomíná, že mám dělat projekt na ájinu o fiktivní rodině, ale ještě nevím, jk to vše udělám... Jedna varianta která mě napadá udělat rodinu animovanou (Ruby Gloom, Emily the Strange,) a nebo normální, jde ted' hlavně o fotky že, které si vyjedu a pak o nich něco napsat, ale kdybyste měli ještě nějaký nápad, určitě mi o něm dejte vědět, protože já jsem v této chvilce v dost silném opojení způsobeným nikotinem, po dlouhé době :) Takže si užijte víkendu tak jako já :)) Papa

Pamět'

1. prosince 2007 v 11:47 | punkate |  psychologic
Doporučuji přečíst :)
Paměť je schopnost uchovávat a používat zkušenost a současně proces vštěpování, uchovávání a vybavování zkušenosti. Paměť se dělí jednak podle délky doby uchování zapamatovaného na krátkodobou a dlouhodobou; dále podle formy ukládání informací na vizuální, akustickou, sémantickou (ukládání významu informace) atd. Další variantou je rozdělení paměti na mechanickou a logickou.
Uchování (podržení) v paměti
Pro uchování informací je efektivní, když jsou informace v nějakém smysluplném celku. Snadněji vybavitelné a reprodukovatelné jsou informace, které pro nás mají význam a ten je dán motivací, osobními potřebami či spojením se silnějším citovým zážitkem. Dále si lze lépe zapamatovat to, co se člověk učí záměrně systematicky, promýšlením učiva a spojováním s příklady a s praxí. Naopak mechanicky vštípené informace z paměti rychleji mizí, nelze je vybavit, tj. dekódovat.
Zapomínání samotné je vlastně vyhasínáním nervového spoje. Nepoužíváním systematicky nedostatečně zařazené informace probíhá vytěsněním do nevědomí.
Výzkumem zapomínání se zabýval německý psicholog. Jeho bádání v oblasti bezesmyslových slabik vedlo k objevu tzv. křivky zapomínání. Podle ní nejvíce zapomínáme v prvních hodinách po naučení se něčemu, zatímco množství zapomenutého po 5 dnech a po měsíci se už liší jen málo.
Zdroj : wikipedia