Září 2007

čičí

30. září 2007 v 18:39 | punkate |  pictures
Kočky jsou pro mě zajímavá a hodně blízká zvířátka :)) Až budu jednou bydlet s térou a ne s dementnima rodicema, budeme jich mit hromadu :)

Osamělost..

30. září 2007 v 15:32 | punkate |  my life/people
30.září
Tak krásně venku.. Snažím se učit,ale nejde to.. Šla bych na hřbitov.. Ale nemám ským.. Jak jinak..Achjo..Sama.. Taky už vím, že když člověk něco řekne co by chtěl, nemusí to býti vždy pravda. Ted' už vím.. Ted' už všechno doopravdy vím..

Ach..

29. září 2007 v 22:15 | punkate |  my life/people
Střídá se mi to teda jako ponožky, ty nálady. Dnes nádhernej den.. den bez rodičů.. Byla u mě Téra hned po ránu, tak mi prohrabala skřín a vzala si věci co uz nenosim, taky jsme pokecali :)) Prostě den na pohodu.. A to jsem včera byla na dně.. Jsem divná..

28.září

28. září 2007 v 19:09 | punkate |  my life/people
28.září... Tohle ani radši nečtěte
Myslela jsem, že tohle bude jiný den než ty předchozí.. Boužel byl úplně stejný, něbo spíš horší...
Probudila jsem se do zamračeného rána.. Udělala jsem s mamkou medovník a poskládala jsem si jinak pokoj.. Pak jsme šli s Ter do kina.. Potkali jsme u kina Páju.. Po kině šla Ter za Pájou na duklu.. A já byla sama.. Pokecala jsem s Aničkou a pak jsem čekala u vchodu na sms, na odpověd' jestli mě z tyhle nalady vytahne aspon přítomnost toho nejdůležitějšího člověka..Boužel neodepisoval..Pršelo..Šla jsem do vchodu a sedla si..Byla zima..A bylo ticho..Jen kapky deště byly slyšet jak bubnují, ale tak nějak příjemně..Bylo mi smutno..Ale nechtěla jsem jít domů..Co doma..Tak jsem tam dál seděla schoulená a čekala..Na co? Možná na nějakýho spasitele kterej by přišel a dal mi věčnou lásku nebo přátelství..Pořád jsem přemejšlela..Už jsem neměla vlastně nikoho..Taky mě napadlo, co kdyby ted' šel nějaký soused nebo matka, jaký by to bylo kdyby mě tady viděly takhle ... Ale nikdo nepřicházel.. Pomalumě začaly padat slzy.. Teplý slzy..Sebelítost nemám ráda..Ale asi jsem se i litovala..Sama..Sama..Asi začnu kouřit..Nebo hulit..A nebo znovu šáhnu po žiletce..Protože už nevím..fakt už nevím co je smysl mého života.Nevím to.

Myslím.. Že umírám

27. září 2007 v 16:24 | punkate |  my life/people
Proč se nejvíc píšou básně o neopětované lásce atd.? Copak si každý myslí že je to to nejhorší co se komu může stát? Já myslím že jsou i horší věci.. Třeba.. když víte, že jste na tom životě jen sám, sám za sebe, když se vám chce brečet, nemůžete.. Bože, proč ? Není tady už nikdo.. Zemřu sama...Slzy...Samota..Slzy..Samota.. Už nemuzu..

Proč..

26. září 2007 v 21:23 | punkate |  my life/people
Proč se kvůli některejm lidem namáhat, když oni to berou jako samozřejmost..
Proč se kvůli některejm lidem namáhat, když už jim záleží jen na svý závislosti..
Proč si to sakra lidi neuvědomujete..? Proč nechápete, nebo lépe řečeno nechcete chápat ani pochopit ?
Proč sakra se sakra nechcete zbavit závislosti ? Když vám to druzí furt mlátěj o hlavu?!
Próč ? Proč některé věci nevidíte ? Proč ? Proč nic neoceníte i jinak než krátký díky ze slušnosti ? Proč ? Proč nemůžete trochu soucítit? Proč?
Proč vám je všechno jedno? Proč je pro vás na prvním místě závislost?
Proč si doprdele neumite zorganizovat kdy se pude do toho kina ?!
Já vím, že jsem blázen.. Toto asi tak ke dnešku..

Co nedělám..

23. září 2007 v 17:11 | punkate |  her
  1. Nikdy si neukládám obrázky do compu z českejch blogů, webů, a tak dále.
Proč ? Jednoduše řečeno nevím,prostě se mi to příčí ale nemám moc v lásce okoukaný obrázky z českejch stejnejch blogů a webů. Obrázky si hledám sama v cizích webech (com,pl)
2. Nikdy sem nedávám články z blogů nekoho jiného, píšu je sama, a když se mi nějakej článek (např. životopis nebo naučný) líbí, tak ho sem hodím, ale je vždy z nějakého webu.
Proč ? Stejně jako u obrázků..
3. Vždy inspiraci na články, rubriky a tak podobně hledám sama v sobě, a ne že se kouknu k někomu jinému..
Proč ? Je již málo nestejných blogů, já bych taky ráda byla originální (ale to jsem značně porušila už když jsem si blog založila)..

Hypnóza

23. září 2007 v 16:51 | punkate |  psychologic
Tenhle článek mě zaujal, tak vám ho sem dávám :)
Co je hypnóza?
"Hypnóza je přechodný stav změněné pozornosti u pacienta, stav, při němž se spontánně nebo jako reakce na verbální a jiné podněty mohou vyskytovat různé jevy.
Tyto jevy zahrnují změny vědomí a paměti a vyšší náchylnost k sugescím, reakcím a myšlenkám, jaké se v obvyklém stavu u pacienta nevyskytují. Mimo jiné lze v hypnotickém stavu vyvolat či potlačit jevy, jako jsou anestézie, paralýzy, svalová ztuhlost a vazomotorické změny."
British Medical Association

Rozdíl mezi hypnózou a spánkem

Hypnózu charakterizují tyto znaky:
1. selektivně se zvyšuje pozornost vůči zadávané sugesci
2. pacient slyší každé slovo a každý šelest
3. je snížena jeho kritičnost
4. jeho vědomí je zúžené, ale bdělé
5. orientace v čase a prostoru zůstává zachována
6. pacient se na prožitky z hypnózy pamatuje, není-li mu výslovně sugerováno, že si je pamatovat nebude
7. hypnotizovaný reaguje na oslovení
Spánek naproti tomu charakterizují tyto znaky:
1. pozornost vůči čemukoli prakticky mizí
2. vnímání podnětů je prakticky úplně utlumeno
3. úplně mizí kritičnost
4. vědomí je utlumeno
5. mizí orientace
6. vzpomínky ze stavu spánku chybějí
7. spící člověk nereaguje na oslovení
V hypnóze je vědomí v podstatě zaměřeno na hypnotizéra. Tento kontakt se označuje jako "raport". Zatímco tedy podněty okolního prostředí ustupují do pozadí, to, co říká hypnotizér, naopak vystupuje do popředí, a je to proto zvlášť intenzivně vnímáno. Kritičnost je při tomto kontaktu sice zřetelně snížena, zásadně ale zůstává zachována.
To se zřetelně ukazuje, zadáme-li pokusné osobě sugesci, která svým obsahem odporuje struktuře její osobnosti, kupř. sugesci, aby se svlékla nebo aby po někom střílela. V takovém případě se hypnóza okamžitě přeruší, a pokusná osoba je ihned naprosto bdělá.
Ještě jednou v souhrnu:
1. Hypnóza nemá nic společného s magií či nějakými nadpřirozenými procesy.
2. Hypnóza není totéž co umělé uspávání. Její projevy jsou velmi variabilní a závislé na osobnosti hypnotizéra a používaných metodách.
3. Hypnóza není totéž co sugesce, i když sugestibilitu zřetelně zvyšuje.
4. Pomocí hypnózy lze ovlivnit nejenom funkční onemocnění, nýbrž i těžké organické poruchy, a to v pozitivním i negativním smyslu.
5. Dosažený stupeň hloubky hypnózy i míry hypnosugestivního ovlivnění do velké míry závisí na celkovém neuropsychickém založení a stavu hypnotizované osoby, zejména pak na její psychické aktivitě či pasivitě.
6. V hypnóze lze sugestivně navozovat takřka jakékoli změny vnímání včetně halucinací, a to pozitivní i negativní. 7. Hypnóza a spánek nejsou totéž; nicméně hypnóza je stejně jako spánek součástí běžného života lidí i zvířat.
8. Kohokoli, kdo může spát, lze také hypnotizovat, pouze hloubka a projevy hypnózy jsou individuálně různé.
9. Hypnóza není žádný všelék, nicméně v rukou zkušeného hypnoterapeuta je obdivuhodnou možností pomoci jiným lidem.

víkend/fotky

22. září 2007 v 21:11 | punkate |  my life/people
Včera jsem se byla podívat Ájce na taneční, at' vím co mě čeká... Byl to haluz :) Za prvé v tom že sem vytáhla věci v kterejch bych v životě někam nešla, ale prej jsem vypadala pěkně, za druhy.... Bylo tam dost kluku,holek,šatů.. :)) No člověk se tam nenudil.. Pozdravila jsem se se Samem, kteryho jsem dlouho neviděla a tak... Ale co přišlo potom.. Šli jsme na pizzu..A pak se něco stalo. To,co neumím popsat.. Zase na mě přišla ta nálada typu ''Proč je ten člověk tak....'' prostě známá lidská demence, jen kvůli zimě.. Nechápete.. Já vím.. je to jedno.. Vše je jedno.. Jen mě někdo naštval.. A nejen on.. I já sama jsem sebe naštvala.. Protože jsem toho strašně moc litovala, že sem si k tomu klukovi nešla pro číslo.. Probudilo se ve mě cosi.. Neznámého.....
Ája u nás potom přespala, a jen co jsme vstali, šli jsme nakupovat.. A co nevidím..Předemnou jde ten samej kluk, kteryho jsem potkala ve čtvrtek.. Znám ho.. Chodil k nám do školy.. Je to vcelku i pěkný, když kolem sebe jdete, smějete se, ale nic víc.. Tak bych ho chtěla poznat.. No nic,musím jen doufat v náhodu.. ted' vám sem dám fotky co jsme večer fotili s Ájkou..

Morbid II ?

20. září 2007 v 20:38 | punkate |  pictures

Christiane Vera Felscherinow

19. září 2007 v 14:56 | punkate |  my life/people
Christiane Vera Felscherinow
Když jsem už konečně sehnala knihu My děti ze stanice ZOO, rozhodla jsem sem dát životopis o tom kdo tu knížku vůbec napsal. Datum narození: 20.05.1962 Místo narození: Berl Znamení: Býk Životopis : Christiane F., celým jménem Christiane Vera Felscherinow (* 20. května 1962), je ústřední postavou knihy My děti ze stanice ZOO a později stejně úspěšného filmu. Christiane F. je autentickou postavou, podkladem pro knihu i pro film je její autobiografické vyprávění o svém osudu.

Christiane F. vyrostla v rodině, kde násilí a alkoholismus (v tomto případě otce) byly na pořadu dne. Ve věku šesti let se rodina přistěhovala do již tehdy problematického sídliště Gropiusstadt v západoberlínské čtvrti Neukölln. Při jedné příležitosti, kdy ji otec fyzicky ohrožoval, se (bezúspěšně) pokusila skočit z okna bytu v 11. patře.

Rodinné problémy, zejména pak násilí proti dětem, je v této době v Německu ještě něčím, čemu se říká tabu. Christiane F. nevidí východiska a dostává se ve věku dvanácti let do drogové scény. Napřed to je hašiš, marihuana, ve věku čtrnácti let se seznamuje s heroinem. Aby si své dávky mohla opatřit, začíná se prostituovat na nechvalně známém západoberlínském nádraží Bahnhof ZOO. Její mezitím rozvedená matka si toho všimá až dva roky později.Na drogy si CHristiane musí vydělávat prostitucí.V knize též Christiane poukazuje na osudy svých přátel ,kteří také brali heroin.

1996 narození syna
Momentálně by CHristiane měla být v pořádku a čistá ,ale od dob kdy napsala knihu ji málokdo viděl či o ní slyšlel.

Slunečná sobota :)

16. září 2007 v 16:24 | punkate |  my life/people

Happy pic... :)

14. září 2007 v 14:52 | punkate |  pictures

Happy...:)

14. září 2007 v 14:36 | punkate |  my life/people
ÁÁch :)) Po dlouhé době dobrá nálada,a čím to bude ? Tím že sem napsala písemku z matiky jaks taks asi to nebude zase 4 (už mám dvě), a je krásný počasí... Všechno je tak prosvětlený a mám energii na všechno :) A mám chut' poskakovat,a dělat kraviny, a smát se..Nostalgie..Aspon si jí užít než mi vyprchá :)
V sobotu jedu s ájou atd.. Do Šišek, takže doufám že to po malé krizi bude zase ok..:) Beru fot'ák, takže půjdeme na hřbitůvek,tam se budem kochat a něco i vyblejskneme :))

jak se mám..?

10. září 2007 v 18:50 her
Št'astně ?.... jak bych mohla
Zamilovaně?.... už dávno ne
Znuděně?.....Ano,nebaví mě to tady už..
Tak..Dlouho už to tady nebylo,ale mám náladu na NIC.. Cítim se zrazeně.. A už mě to nebaví..Zase všechny činnosti se opakujou..Furt stejny..A přitom docela záživný..Nevím co chci..Koho chci..Nevim nic.. Sem sobecká.. Ale člověk by nepřežil na tomhle hnusnym světě kdyby nebyl sobecký,jak řekla naressa..Mám strach...

Už jsem se asi zbláznila uplne :)

9. září 2007 v 12:47 | punkate |  my life/people
Jsem nemocná..Ale stejně zase určitě půjdu do školy..Celí víkend doma,a už mě to leze na mozek.. Přijde mi že jsou Vánoce.. Fakt.. Venku zataženo..Už mě asi fakt hráblo.. A to je začátek září,a já mám v hlavě pocit z Vánoc,no to není normální... Doufám že to brzo přejde.. ://

Žeru..?

9. září 2007 v 12:34 | punkate |  her
'''' Kurt Cobain :)
'''' Brian Molko (Placebo)
'''' Kay (Sunshine) první z leva.
''''Béd'a Hájek (Mothers Angels)
''''A samo že Márdi z Vypsaný fixy :) Kdo vám tu chybí ? :)

citáty(?) z mé vlastní zkušenosti..

7. září 2007 v 21:15 literature
Lidé ti často neoplatí to co ty jsi jim obětoval.... (přátelé)
Neodmítej nabídku,když jí budeš chtít přijmout,bude už možná pozdě...
Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to. (myslíte?)
Někdo má to štěstí, že má schopnost být přítelem. Bratra vám přidělují rodiče, nebo snad osud, podle toho, jak se na to díváte, ale přítele si člověk volí sám a dobrovolně.

pochmurné dny

6. září 2007 v 15:51 | punkate |  my light/dreams
Nestíhám,nestačím...Tohle počasí je vážně síla,nabádá lidi ke spánku a k nedobry náladě..Vždyt' má být ale ještě léto tak co tam probuh delaj tam nahoře ? Všechno je šok..Jak škola,tak počasí..Furt musim myslet na prázdniny a tohle mi připadá jako listopad,jestli jsme si povšimli,už i listí někde padá.. Člověk by zalezl do vany nebo do peřin,pěkně do pekla a nic jinyho se mu dělat nechce..Natož někam jít a zmoknout.. A taková samota.. No jo,musim se vzpamatovat a vrátit se k realitě..

Maminko..

5. září 2007 v 20:25 | punkate |  literature
Maminko ty se mě ptáš:
"Proč si ten hnus do žíly pícháš?"
Maminko ty to moc dobře víš,
proč dělám věcy za který je vězení...

Nerada říkám ti to znova
ale můžeš za to ty
že si mi nepomohla...
když tolik jsem tě potřebovala
hnusně si mě odkopla

Maminko prosím už nechci žádný psychology
mám přece svojí hlavu a sví nápady...
vím,tobě se to nelíbí
ale pochop už to,že já je mám stejně v prdeli..

Už nebude nikdy nic tak jak to bylo dřív
hodně se změnilo, ty neuděláš stim vůbec nic....

Maminko slzy máš v očích
díváš a ptáš se mě:
"Proč se tak ničíš?"
Odpovídám ti:
"Maminko na tom přeci nesejde, každej ze světa jinak odejde......"